piątek, 12 lutego 2016

Mały konkurs walentynkowy

Co ma wspólnego św. Walenty ze św. Janem Nepomucenem? Prawdopodobnie bardzo niewiele!

Ale dla kochających odwiedzanie fascynujących plenerowych figur św. Jana Nepomucena każda okazja jest dobra!

Tak więc ogłaszamy KONKURS dla naszych sympatyków! No, mały konkurs, bo pytań jest wprawdzie 4, ale ich zakres ten sam!

A. Do 1975 r. teren obecnego powiatu kłodzkiego podzielony był na 3 powiaty. Ile plenerowych figur św. Jana Nepomucena opisaliśmy w tych 3 miastach powiatowych?

B. Wymieńcie 5 najstarszych figur spełniających kryterium punktu A. (Uwaga: obowiązują tylko i wyłącznie daty z naszego bloga.)

C. Która z figur spełniających kryterium punktu A trzyma nietypowy atrybut? (Uwaga: nie zaliczany przez nas do 4 głównych atrybutów.)

D. Które z figur spełniających kryterium punktu A trzymają biret w dłoni?

Rozwiązania pytań konkursowych prosimy wysyłać tylko i wyłącznie na naszą pocztę: nepomuceny@wp.pl w terminie do godz. 9.00 w dniu 2016-02-15.

WSZYSTKIE poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone naszym "lekko walentynkowym" zdjęciem (formatu "około A5") wysłanym na podany przez Was adres pocztowy.
Postscriptum: DLA ROZWIĄZUJĄCYCH KONKURS PO 2016-02-15

Zgodnie z naszą nową, ale już ugruntowaną zasadą informujemy wszem wobec, że przedłużamy do odwołania termin nadsyłania odpowiedzi na ten konkurs.

Osoby, które podadzą prawidłowe rozwiązanie konkursu i dopiszą swój adres korespondencyjny, jako nagrodę otrzymają gadżet z akcentem nepomuckim. Mogą tez liczyć na pochwalną wzmiankę na naszym profilu FB.

Osobom, które prawidłowo rozwiążą konkurs, ale chcą zachować swoje dane w tajemnicy - pozostaje tylko satysfakcja własna!

Przy okazji - zajrzyjcie także do naszych starszych konkursów.

Czekamy na rozwiązania, życzymy dobrej zabawy!

2 komentarze:

  1. Dziwna sprawa, ponieważ szukając w trzech miastach powiatowych najstarszych figur wg spisu "10 najstarszych..." znajduje się tylko 4, a nie 5 :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może nie rozumiemy wątpliwości, ale we wspomnianych "10 najstarszych..." są tylko 3 figury z tych miast. Daty dwóch pozostałych figur trzeba wyszukać w opisujących je postach. Powodzenia!

      Usuń